Martin a známe osobnosti

Prečo sa učiť od najlepších a ako je definované učenie?

Učenie je proces, v priebehu a dôsledku ktorého človek:

 • 1
  Mení svoj súbor poznatkov o prírodnom i ľudskom prostredí.
 • 2
  Mení svoje formy správania a spôsoby činností.
 • 3
  Mení vlastnosti svojej osobnosti a obraz seba samého.
 • 4
  Mení vzťahy k ľuďom okolo seba i k spoločnosti, v ktorej žije, smerom k vyššej účinnosti.

Brian Tracy

Brian Tracy

Celosvetovo uznávaný autor a expert v oblasti rozvoja osobného potenciálu a osobnej výkonnosti.

Brian Tracy je skutočne žijúca legenda. Je prezidentom spoločnosti Brian Tracy International, ktorá sa zameriava na tréning a rozvoj jednotlivcov a organizácií.

Pomáha ľuďom dosiahnuť ich podnikateľské a osobné ciele rýchlejšie a ľahšie ako si dokážu predstaviť, že je možné. Brian Tracy pracoval s viac ako 1000 rôznymi spoločnosťami a jeho viac ako 5000 prednášok si vypočulo viac ako 5 000 000 ľudí v 72 krajinách po celom svete.

Ako rečník každoročne inšpiruje viac ako 250 000 ľudí na všetkých kontinentoch. Brian už 30 rokov študuje, skúma a pôsobí ako poradca a vizionár v oblastiach ekonomiky, biznisu, psychológie a časového manažmentu. Je opakovane najlepšie predávajúcim autorom a za svoju kariéru napísal viac ako 70 kníh a mnohé z nich boli preložené do desiatok jazykov.

Vytvoril a podieľal sa na tvorbe viac ako 300 audio a video programov, zahŕňajúc aj celosvetovo uznávaný audio-program „Psychológia dosahovania“, ktorá bola preložená do viac ako 28 jazykov a dodnes je základom tréningu zamestnancov v mnohých medzinárodných spoločnostiach.

Jan Mühlfeit

Jan Mühlfeit

Globálny stratég, kouč a mentor, 25 rokov pracoval s Billom Gatesom

Jan Mühlfeit je globálny stratég, kouč a mentor. Z pomerne skromných českých pomerov sa dokázal vypracovať až na samotný vrchol. Jan má za sebou veľmi úspešné budovanie tímov a organizácií v priebehu svojho takmer 22 ročného pôsobenia v spoločnosti Microsoft. 

Pod jeho vedením bol Microsoft v Českej a Slovenskej republike jednou z najlepších pobočiek na svete. Počas poslednej fázy svojej kariéry (2007-2014) bol prezidentom Microsoft Corporation pre celú Európu.

Na základe svojich globálnych skúseností Jan vytvoril pomerne jedinečnú metodiku, ako prebudiť potenciál jednotlivcov a firiem, ako si sformulovať svoju osobnú víziu a ako zrealizovať túto víziu pomocou osobnej jedinečnosti. Jan teraz zdieľa tieto vedomosti s ľuďmi po celom svete a to nielen v súkromnom sektore, ale rovnako aj vo verejnom.

Jan tiež koučuje vrcholových manažérov z mnohých krajín a kontinentov a je vyhľadávaným globálnym spíkrom na konferenciách významných inštitúcií.

Ako sám hovorí, úspech dokázal dosiahnuť vďaka tomu, že dokázal odomknúť nielen svoj potenciál, ale hlavne potenciál ľudí, s ktorými pracoval. 

Marie Diamond

Marie Diamond

Celosvetovo preslávená transformačná líderka, rečníčka a autorka. Je spojená s celosvetovým fenoménom “The Secret” - Tajomstvo a s niekoľkými ďalšími motivačnými dokumentami a televíznymi reláciami na niekoľkých kontinentoch. Marie používa jej výnimočné znalosti o energiách, kvantovej fyzike, či zákona príťažlivosti. Používa aj také starobylé múdrosti ako je meditácia, Feng Shui a prútkárenie (virgoľou) na podporu transformovať úspech, finančnú situáciu, vzťahy, motiváciu a inšpiráciu pre jednotlivcov, organizácie a korporácie.

Medzi jej klientov patria:

 • miliardári, multi milionári, 
 • mnohé celebrity z oblasti filmu a hudby ako Steven Spielberg, Rolling Stones, Paula Abdul, Dan Acroyd
 • viacerí najpredávanejší spisovatelia ako Rhonda Byrne, Jack Canfield, Bob Proctor, Johna Graya, Marianne Williamson, 
 • vrcholoví atléti a športovci z basketbalu, futbalu, golfu, 
 • vedúce spoločnosti Fortune 500 ako je BP-Amoco, Exxon Mobil, 
 • najväčšie svetové MLM spoločnosti ako Lyoness, WorldVentures, Nikken, Herbalife,
 • predstavitelia vlád krajín a organizácií, napr. Belgicko, Kazachstan, Rusko, Island, USA, Kanada, Mexiko.

Marie Diamond a organizácie:

 • je zakladajúcou členkou Global Transformational Leadership council, 
 • vyškolila top 100 transformačných školiteľov, prednášateľov a autorov za posledných 10 rokov,
 • založila a predsedá European Chapter s názvom ATL Europe, 
 • je známa pre svoju vášeň pomôcť vytvoriť transformačných lídrov po celom svete, aby sa Marie stala ich výkonným mentorom a poradcom pre oblasť práce s energiami.

 

Andy Winson

Andy Winson

Trenér, mentor a motivátor v oblasti ľudského potenciálu a prosperity.

Andy Winson sa už viac než 20 rokov zaoberá osobnostným rozvojom a stratégiami dosahovania výnimočných výsledkov.

Na Slovensku založil Akadémiu osobnostného rozvoja Andyho Winsona a stojí tiež za knižným bestsellerom Mysli, Konaj, Zbohatni.

Ľuďom pomáha búrať zastaralé mýty, odhaľuje ich ukrytú silu a dokazuje im, že úspech a šťastie prichádzajú po zmene postoja. Jeho životnou vášňou je pomáhať ľuďom objavovať a rozvíjať ich skutočný potenciál na ceste k vytúženému životu, prebúdzať ich skryté sily a objavovať zdroje, ktoré sa v nich skrývajú.

 

Ivo Toman

Ivo Toman

Majiteľ a zakladateľ medzinárodnej spoločnosti TAXUS International žije v Prahe. Začal s dosť výrazným handycapom. Od detstva je postihnutý silnými tikmi, Touretteovým syndrómom. Klasická medicína mu v jeho zdravotných problémoch nepomáhala, tak sa zaujímal o alternatívnu medicínu a alternatívne cesty.

Po skončení štúdií sa od počiatku deväťdesiatych rokov začal zaujímať o marketing a psychológiu predaja. Spočiatku sa zameral na priamy predaj a na rozvoj predajných schopností predajcov. Pre svoje bohaté obchodné a ľudské skúsenosti bol vyhľadávaným školiteľom mnohých spoločností. Napísal niekoľko kníh o predaji. Len v ČR predal viac ako 100 000 svojich kníh a vyškolil desiatky tisíc ľudí. Nahral niekoľko vzdelávacích audio a video programov.

Ivo Toman venuje časť svojich príjmov podobne postihnutým ľuďom, ktorí ale nemali toľko šťastia a z rôznych dôvodov sa nepresadili.

 

Daniel Dangl

Daniel Dangl

Úspešný slovenský herec, režisér a scenárista a skvelý človek.

Účinkoval v humoristickej relácii S.O.S. Je tvorcom najpopulárnejšej zábavnej relácie na Slovensku a v Čechách Partička. Účinkuje v bratislavských divadlách GUnaGU a LUDUS.

Danova filmografia:

 • 2000: Krajinka
 • 2007: S.O.S. humoristická show
 • 2008: Áno, miláčik! - seriál
 • 2009: Partička - slovenská zábavná relácia
 • 2010: Tacho - český film (D. Landa)
 • 2011: Partička - česká zábavná relácia
 • 2013: Haló - humoristická šou
 • 2013: Milujem Slovensko - zábavná rodinná šou o Slovensku
 • 2014: Kukátko - Prvý slovenský improvizovaný sitkom
 • 2014: Kredenc - sketch show - scenár a réžia
 • 2015: Chart show -Hudobná show o piesňach - herec

 

Richard Lintner

Richard Lintner

Bývalý úspešný slovenský hokejový obranca, majster sveta z roku 2002, ktorý sa zaraďoval medzi výrazne ofenzívne typy. Od sezóny 2015/16 je generálnym manažérom slovenskej hokejovej ligy

Má za sebou bohatú športovú kariéru na klubovej a reprezentačnej úrovni. Pôsobil v Amerike, Rusku, Švédsku, Fínsku, Švajčiarsku...

Má za sebou bohaté športové a odborné skúsenosti  ktoré sa snaží presadiť v Slovenskom hokeji.

Skvelý človek a komentátor svetových šampionátov 🙂

 

Robert Zagożdżon

Robert Zagożdżon

Podnikateľ, mentor, líder a vizionár

Robert Zagozdzon je podnikateľ, líder, kouč, mentor a predovšetkým vizionár. Ako podnikateľ vždy vyhľadával spôsoby, ako založiť nielen firmu, ale celé skupiny firiem a tak dokázal využiť mnohé príležitosti vytvorené zmenami v Európe. Robert založil firmy v rôznych sektoroch od energetiky až po osobný rozvoj a iba za 3 krátke roky sa mu podarilo vybudovať skupinu firiem s hodnotou viac ako 100 miliónov eur.

Robert tvrdí, že toto by sa mu nikdy nepodarilo, ak by nenašiel súlad medzi osobným a pracovným životom a ak by nedbal na tréning zamestnancov. Podľa jeho názoru je najlepšou investíciou a zároveň garanciou úspechu v biznise investovanie do ľudí, pretože Robert verí, že je to práve ľudský faktor a vzdelanie, ktoré vytvárajú skutočnú trhovú výhodu. Robert verí v spojenie tela a ducha a za týmto účelom tiež založil postupne 5 meditačných stredísk v Poľsku, v Českej republike a na Slovensku a aktívne tieto strediská podporuje.

Taktiež pôsobí v rôznych odvetviach ako kouč, mentor a líder a je zástanca myšlienky, že úspech v biznise nie je žiadna náhoda, ale je to výsledok vedomých rozhodnutí.

Renata Angelo

Renata Angelo

Kouč, lektorka, napísala bestseller s Brianom Tracym

Renata je koučka, lektorka, spisovateľka a riaditeľka troch firiem. Svoje kurzy usporadúva po celom svete. Prednášala na Griffith University v Austrálii, bola rečníkom vzdelávacích konferencií v Bulharsku a Macedónsku a koučuje v USA a v Česku. Ako lektorka firemných programov pôsobila v Nemecku, Taliansku, Rusku, Poľsku, Holandsku a v ďalší krajinách a prednášala pre také firemné giganty ako AXA, IKEA, Unicredit banka a mnoho ďalších.

Renata je autorkou niekoľkých publikácií a v roku 2011 vydala spoločne s Brianom Tracym dve knihy, ktoré sa stali okamžite bestsellerom. Jedna vyšla v Čechách pod názvom „Nový začiatok“ a druhá v USA pod názvom „Pushing to the Front“. Renata je tiež expertkou na mentálne techniky, NLP, prácu s podvedomím a na zmenu paradigiem. Má druhý stupeň Reiki, praktikuje jogu a meditáciu.

Po ťažkej havárii na motorke bola na vozíčku. 3 roky zápasila s chronickými bolesťami chrbta a bola dokonca diagnostikovaná s čiastočnou trvalou invaliditou. Renata verí, že hranice ľudských možností sú oveľa ďalej, ako si dokážeme predstaviť.

Ma Prem Kaveesha

Ma Prem Kaveesha

Terapeutka Ayurvedy, zdravého životného štýlu, facilitatórka meditácií

Ma Prem Kaveesha sa narodila vo Švédsku, zasvätila svoj život vnútornému rastu a skúmaniu všetkých vôní a odtieňov života. Keď mala 12 rokov, začala svoju spirituálnu cestu skríningom meditácie a jogy.

Nasledovaním hlasu svojho srdca a viery, že ju správne povedie, sa v 20 rokoch rozhodla, že sa presťahuje do Indie. Bol to skok do neznáma a multidimenzionálne dobrodružstvo malo svoj počiatok! Život ju zaviedol ďaleko do divočiny indickej púšte, kde nasledujúcich 15 rokov splynula s ťažkým životom dávnych pastierov. A vysvetľuje to slovami: "Tie roky boli drsné, ťažké a plné výziev, ale bolo krásne žiť v blízkosti s prírodou a s ľuďmi, ktorí majú blízko k ľudskej prirodzenosti a svojim srdciam. Bola to neoceniteľná skúsenosť učiť sa o ŽIVOTE samotnom, a poučiť sa o svoje vnútorné prirodzenosti, objavenie reality nad rámec ilúzií, intelektu a identifikáciou reality za hranicami zóny komfortu. A to ako sveta vonkajšieho, tak aj vnútorného. Nesmierne mi to pomohlo rast." Po pätnástich rokoch sa presunula do Himalájí a túžila po tom, aby sa ešte hlbšie ponorila do indickej múdrosti o vedách vnútorného sveta a vedomia.

Štúdium Ayurvedy veľmi ladila s tým, čo cítila ako zásadný prvok pre vnútornú cestu. Medzitým sa ponorila do meditácie, tanca, hudby a obdobia ticha. Už päť rokov spoločne so svojím milovaným Swami Prem Keerti riadi centrum, ktoré kombinuje metódy meditácie a Ayurvedy do liečebných procedúr, starajúcich o celú bytosť. Organizujú workshopy ako v Indii, tak aj v Európe.

Mnoho ľudí bolo inšpirovaných, aby žili svoj život naplno, intenzívne a radostne ako je to len možné, a posúvali sa smerom k vnútornej slobode a bohatstvu. "Každý na tejto planéte má túžbu rásť, rozvíjať sa a vyjadriť svoju pravú prirodzenosť. To je jediná skutočná sloboda a tej túžbe by mala byť daná príležitosť. Vnútorné bohatstvo znamená vlastniť vyššie hodnoty; živosť, integrita, vedomie, dôvera, láska a radosť. To môžete nájsť len sami v sebe. Pohybovaním sa vo vnútri a vyživovaním vašej bytosti znamená utváranie vášho života, ktorý prekvitá."

Cheryl Chapman

Cheryl Chapman

Expertka verejného rečnenia

ACE tréner, kouč a medzinárodná rečníčka na akadémii profesionálnych rečníkov Andyho Harringtona.

Nájdite svoje prečo! "Žite život, ktorý chcete. Prevezmite kontrolu a maximálne využite každú minútu a neriešte, čo si ostatní o vás myslia. "

Aleš Kalina

Aleš Kalina

Kouč, Autor kníh, CD a DVD osobného rastu

20 rokov skúseností v oblasti medziľudských vzťahov, koučing pri riešení depresií, partnerských kríz, kariérový koučing, pomoc pri hľadaní maximálneho uplatnení a zefektívňovanie života.

Autor patentovanej teórie emočných rovníc
Objaviteľ 4 kvadrantov ľudského žitia
Člen top manažmentu medzinárodných korporácií (Microsoft, Telenor ČR, EDS, Sodexho Pass ČR)
Dlhoročné skúsenosti v riadení projektov zavádzania systémov (Atlas.cz, CCB Finance, Cafe Bar Bohemia, Invia.cz)
Objavenie a popísanie 12 zákonov funkcie mozgu